Krótka odpowiedź: wybierz QMWheel V20 Pro, jeśli zazwyczaj jeździsz solo, w ciągu dnia pokonujesz wyraźnie mniej niż 60 km i chcesz zacząć już od € 949. Wybierz Ouxi V8 Ultra Max, jeśli chcesz przejechać 120 km lub więcej bez ładowania po drodze albo regularnie wybierasz się na długie trasy we dwoje.
V20 Pro vs V8 Ultra Max: specyfikacje obok siebie
| Specyfikacja | QMWheel V20 Pro | Ouxi V8 Ultra Max |
|---|---|---|
| Cena (zależnie od wersji i dostawy) | od € 949 do € 1.149 | od € 1.400 do € 1.600 |
| Silnik | 250 W (Z ograniczeniem) / 500 W (Odblokowywalny) | 250 W (Z ograniczeniem) / 500 W (Odblokowywalny) |
| Bateria | 48V 15Ah, 720 Wh | 2x 48V 15Ah, 1440 Wh |
| Zasięg (niskie / średnie / wysokie wspomaganie) | 75 / 60 / 45 km | 150 / 120 / 90 km |
| Czas ładowania (0-100%) | 4-6 godz. | 5-7 godz. |
| Waga | ok. 34 kg | 40 kg |
| Liczba osób | 2 | 2 (wydłużone siodełko i podnóżki) |
| Hamulce | Hydrauliczne hamulce tarczowe | Hydrauliczne hamulce tarczowe |
| Wspomaganie z ograniczeniem (drogi publiczne) | 25 km/h | 25 km/h |
| Maks. po odblokowaniu (tylko teren prywatny) | 45 km/h | 50 km/h |
Oba fatbike'i mają koła 20 cali, 7 przełożeń Shimano, wysoki przekrok, maksymalne obciążenie 150 kg i są przewidziane dla osób o wzroście od 150 do 200 cm. Wszystkie wartości to dane producenta; zasięg jest wartością orientacyjną.
Dla kogo jest V20 Pro?
V20 Pro to fatbike dla kogoś, kto jeździ głównie solo i nie pokonuje ekstremalnych dystansów. Na papierze 60 km przy średnim wspomaganiu to 25 km do pracy lub szkoły i 25 km z powrotem na jednym ładowaniu; licz się z mniejszym zasięgiem przy wietrze w twarz lub z pasażerem.
Przy ok. 34 kg jest lżejszy z tych dwóch. Dostajesz amortyzowany widelec przedni i hydrauliczne hamulce tarczowe. W zależności od wersji i dostawy zapłacisz od € 949 do € 1.149; jeśli twój budżet to około tysiąca euro, V20 Pro jest logicznym wyborem.
Dla kogo jest V8 Ultra Max?
V8 Ultra Max został zbudowany wokół dwóch baterii: razem 1440 Wh, czyli dwa razy więcej niż V20 Pro, co wystarcza na 120 km przy średnim wspomaganiu.
Wydłużone siodełko i podnóżki dla pasażera są w standardzie, podobnie jak amortyzacja przednia i tylna, przednia lampa LED i tylne światło oraz wbudowany alarm. Obecnie dołączamy do niego akcesoria, części i zestaw serwisowy; aktualny zestaw znajdziesz na stronie produktu. Z drugiej strony V8 Ultra Max waży 40 kg, ładuje się w 5 do 7 godzin i kosztuje od € 1.400 do € 1.600.
Bateria i zasięg
To największa różnica: 720 Wh wobec 1440 Wh, czyli 60 wobec 120 km przy średnim wspomaganiu. To wartości orientacyjne: wiatr w twarz, pasażer, częste ruszanie i niskie ciśnienie w oponach zmniejszają zasięg. Zastanów się więc, ile naprawdę przejeżdżasz w zwykły dzień. Jeśli zostajesz wyraźnie poniżej 60 km i ładujesz w nocy, 720 Wh w zupełności wystarczy, a w V8 Ultra Max zapłacisz za zasięg, którego nie wykorzystasz. Jeśli codziennie pokonujesz długie odcinki, często we dwoje albo z wysokim wspomaganiem, podwójna bateria jest głównym powodem, by wybrać V8 Ultra Max.
Jazda we dwoje
Oba modele są przewidziane dla 2 osób, z maksymalnym obciążeniem 150 kg. V8 Ultra Max ma w standardzie wydłużone siodełko i podnóżki, a dzięki podwójnej baterii rekompensuje dodatkowe zużycie energii przez pasażera. Regularnie ktoś z tyłu i spore dystanse: wtedy V8 Ultra Max jest logicznym wyborem. Od czasu do czasu pasażer na krótkich trasach: tu w zupełności wystarczy V20 Pro.
Z ograniczeniem czy odblokowywalny: co jest legalne?
Oba fatbike'i zamawiasz w wersji Z ograniczeniem (250W) lub Odblokowywalny. Wersja z ograniczeniem ma silnik 250 W ze wspomaganiem pedałowania do 25 km/h i asystentem prowadzenia do 6 km/h. Dzięki temu fatbike w Holandii, Belgii i Niemczech podlega przepisom dla zwykłego roweru elektrycznego (pedelec): nie potrzebujesz tablicy rejestracyjnej, kasku ani ubezpieczenia.
Wersję Odblokowywalny możesz odblokować do 45 km/h (V20 Pro) lub 50 km/h (V8 Ultra Max). Jest to dozwolone wyłącznie na terenie prywatnym lub zamkniętym; po odblokowaniu w świetle prawa to już nie rower. Jeśli jeździsz po drogach publicznych, to twoja odpowiedzialność, by wspomaganie było ograniczone do 25 km/h. Na wersję odblokowywalną nie udzielamy też gwarancji. Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po odblokowywaniu fatbike'ów lub zobacz wszystkie fatbike'i z możliwością odblokowania.
Dostawa, montaż i gwarancja
Przy dostawie wybierasz W kartonie lub Zmontowany. W kartonie składasz fatbike samodzielnie. Zmontowany oznacza, że my go składamy, regulujemy hamulce i sprawdzamy baterię (w V8 Ultra Max obie baterie); dostajesz go gotowego do jazdy.
Rowery dostarczamy własnym transportem; kierowca przekazuje rower osobiście. Koszt dostawy to € 59 w Holandii, € 79 w Belgii i € 239 w Niemczech. Jeśli zamówisz do 23:59, otrzymasz go następnego dnia roboczego; w przypadku Niemiec termin dostawy ustalamy przez WhatsApp. Zobacz nasze zasady dostawy.
Gwarancja: 3 lata na ramę i 1 rok na baterię oraz części ruchome, wyłącznie przy połączeniu Z ograniczeniem (250W) i Zmontowany; na wersję Odblokowywalny lub W kartonie nie udzielamy gwarancji. Twoje ustawowe prawa konsumenta zawsze pozostają w mocy. Dodatkowy rok gwarancji kosztuje € 129. Zobacz nasze zasady gwarancji.
Nasza rada
- Jazda solo, dojazdy do pracy lub szkoły, możliwość ładowania każdego dnia: V20 Pro. Lżejszy, tańszy, a 60 km wystarcza na większość dni.
- Długie trasy, brak ochoty na codzienne ładowanie lub częsta jazda we dwoje: V8 Ultra Max: 120 km przy średnim wspomaganiu, wydłużone siodełko i podnóżki w standardzie.
- Budżet około tysiąca euro: V20 Pro. Różnica w cenie wejściowej to € 451; w V8 Ultra Max płacisz ją głównie za drugą baterię.
Którykolwiek wybierzesz: postaw na wersję Z ograniczeniem i Zmontowany, jeśli chcesz jeździć po drogach publicznych i zależy ci na gwarancji. Wszystkie modele znajdziesz wśród naszych fatbike'ów; jeśli wciąż masz wątpliwości, napisz do nas na WhatsAppie.
Najczęściej zadawane pytania
Czy mogę jeździć odblokowywalnym V20 Pro lub V8 Ultra Max po drogach publicznych?
Nie. Po drogach publicznych jeździsz z ograniczeniem do 25 km/h. Tryb odblokowany (45 km/h w V20 Pro, 50 km/h w V8 Ultra Max) jest przeznaczony wyłącznie na teren prywatny lub zamknięty, a wersja odblokowywalna nie jest objęta gwarancją.
Który fatbike jest najlepszy dla dwóch osób?
Oba są przewidziane dla 2 osób. V8 Ultra Max ma w standardzie wydłużone siodełko i podnóżki oraz podwójną baterię 1440 Wh i jest przez to wygodniejszym wyborem, jeśli często jeździsz we dwoje.
Jaka jest różnica między W kartonie a Zmontowany, jeśli chodzi o gwarancję?
Gwarancji udzielamy wyłącznie przy wersji Z ograniczeniem (250W) w połączeniu ze Zmontowany. Przy W kartonie montujesz samodzielnie i gwarancja nie obowiązuje.
Dla jakiego wzrostu są odpowiednie V20 Pro i V8 Ultra Max?
Oba są przewidziane dla osób o wzroście od 150 do 200 cm i mają wysoki przekrok. Maksymalne obciążenie w obu przypadkach to 150 kg; V20 Pro ma rozmiar ramy 75 cm.







